Lajmet e fundit: Benitez: Nënshkrova për tifozët dhe familjen time Rafa Benitez ka nënshkruar kontratë të re pesëvjeçare me Liverpoolin, ndërsa ka njoftuar se rol kryesor në vendimin e tij ka pasur familja dhe tifozet. (lexoni dhe komentoni ...) Ancelotti largohet nëse nuk ka përforcime “La Gazzetta dello Sport” njofton se nëse nuk ka përforcime te Milanit në fund të këtij sezoni, atëherë Ancelotti mund të largohet në drejtim të Real Madridit. (lexoni dhe komentoni ...) Gerrard: Kushdo që vjen do ta eliminojmë Të premten hidhet shorti për çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa simboli i Liverpoolit, Steven Gerrard, thotë se skuadra e tij do ta mirëpresë cilëndo skuadër, pasi që Të Kuqtë nuk ia kanë frikën askujt. (lexoni dhe komentoni ...) Spanja terheq trupat nga Kosova Spanja do të tërheqë 630 trupat e saj nga KFOR-i gjatë muajve që vijnë. Lajmi bëhet i ditur nga ministria e mbrojtjes së Spanjës Carme Chacon. "Është koha të kthehemi në shtëpi", ka thënë Chacon. (lexoni dhe komentoni ...) AI: Kosova jeton ende me plaget e 10 viteve me pare Londër - Amnesty International risjellë në vëmendje mosvënien para përgjegjësisë së shkaktarëve të krimeve të ushtruara në Kosovë gjatë dy dekadave të fundit. (lexoni dhe komentoni ...) Zyrtari serb nuk lejohet te hyje ne Kosove Mitrovicë - Një tjetër politikan serb nuk është lejuar të futet në territorin e Republikës së Kosovën në mëngjesin e sotëm. Zv.Ministri serb për Kosovën në qeverinë e Serbisë Bojan Angjelkoviç është kthyer prapa dhe nuk është lejuar kalojë urën e Ibrit. (lexoni dhe komentoni ...) Mali i Zi, gjyqi per vrasjen e refugjateve shqiptare Bjello Pole - Gjyqi ndaj të akuzuarve për vrasjen e shqiptarëve të përndjekur nga lufta në Kosovë, të cilët ishin ekzekutuar në pjesën veriore të Malit të Zi, në kohën e intervenimeve të NATO s në vitin 1999, do të duhej të fillonte sot gjykatën e Bjello Poles. (lexoni dhe komentoni ...) Vukcevic: Mlladic fshihet ne Beograd Beograd - Prokurori i posaçëm serb për krimet e luftës, Vladimir Vukçeviç deklaroi se beson se Ratko Mlladiç do të arrestohet deri në fund të vitit. ''Sidoqoftë, askush nuk mund të thotë kur dhe ku", theksoi ai. (lexoni dhe komentoni ...) Gjermani: Arrestohen dy persona per spiunazh ne Kosove Dy meshkuj janë akuzuar për spiunazh dhe gjoja dhënie të informatave konfidenciale të qeverisë gjermane si dhe kontakte të inteligjencës së jashtme në Maqedoni e Kosovë, kanë thënë prokurorët federalë gjermanë të enjten. (lexoni dhe komentoni ...) Prishtine, 251 te arrestuar nga janari 2009 Prishtinë - Që nga një janari i vitit 2009 policia e rajonit të Prishtinës ka arritur të paraburgos 251 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale prej tyre 60 dyshohet të jenë të përfshirë në raste të vjedhjeve dhe vjedhjeve të rënda. (lexoni dhe komentoni ...) Lajmet tjera...